Monte Carlo

Krásný, luxusní město-stát Monako byl vždy zajímavý pro turisty s jeho památky . Jedním z nich je okruh Circuit de Monaco v elegantní oblasti Monte Carlo, která vede podél francouzské riviéry. Tato městská cesta se stává hlavní cestou během formule 1. Pokud jsou závodní soutěže drženy, je zcela zablokována a místní autobusy jsou vyloučeny z trasy.

Samozřejmě, během mistrovské soutěže se Monte Carlo stane hlavním centrem pro turisty, celebrity a atlety. Existují smlouvy a sponzorské smlouvy s vítězi závodů. Obyvatelé Monaka, kteří mají apartmány na trase, se opravdu zbohatnou na úkor pronájmu v této době. Trať se stala nejoblíbenějším a cennějším pro jezdce i pro fanoušky neuvěřitelných soutěží, protože je jen důležité, aby nebyl v šampionátu šampionát, ale obratnost a schopnost řídit auto vysokou rychlostí.

Historie trati v Monte Carlu

Trasa rally v Monte Carlu byla hlavní cestou od narození Formula 1. Tato poměrně komplikovaná fáze soutěže rozhodla o otevření prince Albert I. v roce 1911 a v roce 1929 se konal první tréninkový závod. V roce 1950 se rally circuit v Monte Carlu stal povinným okruhem ve světovém šampionátu Formula 1. Vítězem prvního závodu byl Juan-Manuel Fangio. V roce 1952 byl v průběhu závodu tragicky zabit italský závodník Luigi Fagioli. Neměl čas zpomalit v nebezpečném tunelu silnice a havaroval. Po tomto incidentu začal celý svět hovořit o nebezpečí cesty a byl vyloučen z formule 1 až do roku 1955. V roce 1955 se však obvod vrátil do závodního kalendáře šampionátu. Od tohoto okamžiku se na trati Monte Carla odehrály další dvě smrtky závodníků a dva právě letěli do moře automobily, ale to neovlivnilo držení šampionátu. Délka závodní dráhy se v průběhu času změnila, poslední konfigurace byla v roce 2003 z 3370 m na 3340 m.

Maximální rychlost průjezdu všech etap byla stanovena v roce 2007. Při rychlosti 110 km / h získal francouzský závodní závodní jezdec Sebastien Loeb úžasné výsledky, to nejlepší v historii F1. Cesta na Citroën C4 proběhla 3 hodiny a 10 minut, což se stalo světovým rekordem.

Grand Prix na trati v Monte Carlu

Pro začátečníky a již známé jezdce světa je vítězství na trati v Monte Carlu velmi důležitou událostí, protože v této fázi jsou řidiči schopni přizpůsobit se na silnici a schopnost řídit auto rychlostí. Závodní dráha je velmi úzká, pouze dvě auta mohou vstoupit do své šířky ve svých rozměrech, proto je "práce na předjíždění" velmi hloupé a nebezpečné rozhodnutí každého jezdce. K dosažení dlouho očekávaného vítězství ve formule 1 by měli sportovci co nejpřesněji projít obraty a tunely, které jsou na trati v Monaku až na 17. Cesta vypadá jako velmi strmý serpentin, jeden špatný pohyb a let je nevyhnutelný a možná i smrtelný výsledek.

Před šampionáty jezdců závodních automobilů je velmi důležité vybrat správnou gumu, protože dálnice silnice je plná extrémních oblastí: mokrý asfalt, led, sníh, suché pozemky. Tyto stupně se mnohdy střídají, takže špatně vybrané pneumatiky se mohou dobře chovat na suchém asfaltu a vůbec se s ledovým krytem nemohou vyrovnat. Závodníci se snaží vybírat měkkou gumu a věnovat velkou pozornost jízdě vozů, aerodynamice, stejně jako samotné strategii závodu.

Trať rally v Monte Carlu je plná nebezpečí, které jezdci očekávají. Nejtěžšími etapami byly ostré zatáčky "Hairpin" a noční tunely. Nejnebezpečnější závod mistrovství je noc. V tomto závodě je vybráno 10 jezdců, které ukázaly nejlepší výsledky během tréninkových zápasů. Noční soutěže se uzavírají a poslední závodní dráha Formula 1.

Kromě závodění doporučujeme také navštívit místní muzea ( Oceanographic Museum , Old Monaco Museum, Automobile Museum), Královský palác a samozřejmě Casino Monte Carlo .