Grand Prix San Marino

Grand Prix San Marino (Gran Premio di San Marino) je název scény Mistrovství světa v automobilovém závodě, třídy "Formula-1". Jak je známo, od roku 1981 Itálie hostilo na svém území dvě Grand Prix. Název jednoho byl vypůjčen od státu, který je na všech stranách obklopen územím Itálie, to je San Marino. První Grand Prix San Marína se konala jako závodní off-set. Stalo se to na mistrovství světa v roce 1979, týden po Grand Prix Itálie v Monze.

Cesta jménem Enzo a Dino Ferrari

Cesta k tomu byla Imola, která byla postavena v padesátých letech. Ale aby byl "Formule 1" držen, byla trasa Grand Prix San Marino přestavěna a bylo provedeno důkladně. Tato stopa, která se zamilovala do pilotů, byla v části země, která je pokryta lesy. Má nádherné ohyby, které pak stoupají a spadají.

Test dovedností jezdců na této trati sloužil jako turn "Tamburello". Potom následoval velmi explozivní a vysokorychlostní sestup, nazvaný "Toza". Také poměrně komplikovaný obrat čekal závodníci na severu, dostal jméno "Rivazza". To bylo tady v roce 1994, kdy se Rubens Barrichello dostal do vážné nehody.

Tato trať je milována italskými fanoušky a na počest "Ferrari" je trať vždy zdobena červenými vlajkami. Nyní je pojmenován na počest Enzo a Dino Ferrari.

Za Imola je pověst cesty, která přináší zničení, pevně zakořeněná. Byla přísná vůči jezdcům a po celou dobu je přinutila řídit spotřebu paliva, která byla během turbo obzvláště důležitá.

Creepy 1994

A přesto, když říkají "Imola", pak jsou připomenuty nejvýznamnější události. A jedním z nich byl "Hell Weekend" z roku 1994. Největší děsivá zpráva o závodě Formule 1 v Grand Prix San Marino připadla v letošním roce, kdy se uskutečnila celá řada tragických událostí, díky nimž se této fázi dalo takové jméno.

Všechno začalo v pátek, během tréninku. Pak se vozidlo Rubensa Barrichella vydalo do obrubníku. Potom se auto, které zasáhlo bzučák pneumatik, otočilo a pilot ze silného úderu omdlel.

V sobotu během soutěže o kvalifikaci se Roland Ratzenberger z Rakouska srazil před stěnou a kvůli ztracenému křídlu zemřel na místě. Stalo se to na přelomu Villeneuve.

Druhý den byl poznamenán skutečností, že Ayrton Senna, který byl tříčlenný mistr světa, při poměrně rychlém otočení Tamburello ztratil kontrolu a narazil do betonové zdi. Zemřel v nemocnici, kde ho vzali vrtulníkem.

Grand Prix San Marino - 2006

V roce 2006 proběhlo velké množství změn závodní závod "F-1" Grand Prix San Marino. A nejvýznamnější z nich byl zcela nový vzorec motoru, protože třílitrové 10-válcové motory byly nahrazeny 2,4-litrovým motorem V8.

Ve stejném roce byl zrušen zákaz výměny pneumatik během závodu. To se stalo jen rok po zavedení tohoto pravidla. Forma kvalifikace byla změněna na formu, která se dnes pro nás stala známou - vyřazovací systém sestávající ze tří sezení.

Závody automobilů na trati v Imola, které tradičně nesly název Grand Prix San Marino, otevřely evropskou část této sezóny. Všichni závodní jezdci, kteří v prvním závodě neuspěli, doufali, že Grand Prix "Formule 1" San Marina změní výsledky šampionátu.

Stejná naděje byla u týmu Ferrari. A vyhrát na trati, která nese jméno Enzo a Dino Ferrari, bylo pro ně zvlášť čestné. Stát se šampiónem zvláště chtěl, protože to byla poslední Grand Prix v San Marinu.

A právě tehdy Michael Schumacher vyhrál 66. pól v jeho kariéře a tato postava ho přivedla k jedinému mistrovství světa v historii. Po dlouhou dobu to byl první obrovský úspěch jak Schumachera, tak i Ferrari.

Od roku 2007 se šampionát v San Marinu zastavil kvůli tomu, že docházka k této etapě byla nízká a konfigurace trasy téměř nedovolila překonat supermoderní automobily.

V San Marinu je vedle zábavních programů také mnoho zajímavých muzeí: muzeum upírů , muzeum kuriozit , Státní muzeum , muzeum mučení , muzeum zbraní a mnoho dalších. jiné